Urząd Miasta Rzeszowa

Odkryj Podkarpackie

PODKARPACKIE na PRZ

Geometria Pana Mikołaja

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszeni przeprowadzi cykl warsztatowych zajęć edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych w ramach projektu "GEOMETRIA Pana Mikołaja".
Cele projektu: rozwój i doskonalenie umiejętności manualnych i politechnicznych przez zaangażowanie w warsztatową edukację naukowo techniczną; uświadomienie poprzez działania praktyczne faktu, że matematyka, a szczególnie geometria mogą być dziedzinami eksperymentalnymi; poszerzenie wiedzy matematycznej i historycznej w oparciu o prace Mikołaja Kopernika; przedstawienie mniej znanych faktów z życia Mikołaja Kopernika z dziedziny matematyki oraz dowodów, że wielki astronom zajmował się nie tylko obserwacjami ciał niebieskich, a jego praca i działalność wykracza poza te popularne motywy; uzupełnienie edukacji formalnej o zajęcia praktyczno-techniczne realizowane według klasycznej formuły.
Projekt dofinansowała Fundacja mBank Polska.
 

Experymentarium 3Z - Modele

Prezentujemy modele, które powstały w ramach projektu " Experymentarium 3Z - warsztatowa edukacja naukowo - techniczna". Powstało łącznie 400 działających modeli ilustrujących omawiane podczas prezentacji i wykładów zagadnienia z fizyki. Wszystkie zbudowane własnoręcznie przez uczniów! Modele, w tym również te wybrane i skonstruowane przez uczniów zaprezentujemy na dedykowanej wystawie w dniu 3 czerwca na kolejnej edycji MOC Odkrywców - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki Do zobaczenia!

Poznaj świat fizyki i techniki! Uczestnicy Projektu.

Zakończyliśmy I etap projektu " Experymentarium 3Z - warsztatowa edukacja naukowo - techniczna". Była to seria bezpłatnych zajęć dla uczniów z rzeszowskich i podkarpackich szkół. W zajęciach wzięło udział 360 uczniów z 15 szkół. Zobaczcie jakie modele wykonali. Jest się czym pochwalić, powstało 400 modeli Wszystkie modele, w tym również te wybrane i skonstruowane przez uczniów zaprezentujemy na dedykowanej wystawie w dniu 3 czerwca 2023 roku podczas kolejnej edycji MOC Odkrywców - Rzeszowski Piknik Nauki i Techniki. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Poznaj świat fizyki i techniki!

III konkurs programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministerstwo Edukacji i Nauki został rozstrzygnięty. Wśród wniosków zakwalifikowanych do finansowania również i nasz Projekt. Bardzo się cieszymy, bo z dedykowanych scenariuszy i zajęć Experymentarium 3Z skorzysta wielu uczniów ze szkół podstawowych i średnich z Rzeszowa i nie tylko. Będziemy tworzyć Szkolne Centra Nauki.
 

Znajdź nas na:

 

Partnerzy misji

Politechnika Rzeszowska

Politechnika Dziecięca PRz

Radiolatorium

Polimedia

Szkoła Podstawowa nr 1 w Rzeszowie