podsumowanie 1

 

Koniec roku się zbliża, czas zatem na małe podsumowanie naszych - firmy POLIMEDIA i Stowarzyszenia ArsScientia - edukacyjnych zmagań.

Cieszy niezmiernie Wasze zainteresowanie niewielką kubaturowo, ale wypełnioną treścią po brzegi, pierwszą w Rzeszowie i jedną z pierwszych w Polsce, pracownią warsztatowej edukacji nieformalnej - Experymentarium 3Z, w której pielęgnujemy dobre tradycje politechniczne w duchu dawnych ZPT oraz idei "zrób to sam"...

Nasza formuła 3Z - Zobacz! Zbuduj! Zademonstruj! po prostu działa, i w miarę upływu czasu funkcjonuje coraz sprawniej, niczym dobrze zaprojektowany mechanizm!

Pięć stałych grup warsztatowych na zajęciach indywidualnych - o różnym stopniu zaawansowania - to systematyczna, codzienna praca dla 80 młodych konstruktorów i odkrywców, to rocznie średnio 4000 małych, edukacyjnych eksponatów, które powstały podczas warsztatów :) i które zainspirowały i wzbudziły zainteresowanie pracami twórczymi, naukami ścisłymi i techniką młodych uczestników... I nie tylko ich. Jak się okazuje, modele budowane w EXP 3Z działają także w drugim obiegu, zabierane przez Milusińskich na zajęcia szkolne, biorą udział w indywidualnej popularyzacji nauki i techniki, napędzając machinę inspiracji wśród kolejnych adeptów...

Pokazy naukowe - 1,5 godzinne seanse lekcji z dziedziny nauk przyrodniczych dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych - ok. 600 dzieci w ciągu roku.

Ponadto szkolenia i warsztaty dla nauczycieli.

Elektromagnetyczne opowiadania w Muzeum Energetyki Podkarpackiej PGE w Rzeszowie - dla ok. 4000 osób.

Wspieramy i uczestniczymy w akcjach charytatywnych (zajęcia warsztatowe i pokazy naukowe dla chorych i niepełnosprawnych dzieci we współpracy z wolontariuszami PGE – Dystrybucja).

Noc Muzeów w PGE w Rzeszowie - odwiedziło 5 000 osób.

Dzień Odkrywców - Interaktywny Piknik Wiedzy w Rzeszowie odwiedziło ok. 7-8 tys. osób.

Wszystko to utwierdza nas w przekonaniu, że warto było zaryzykować i poświęcić czas oraz środki (pozyskane wyłącznie z własnych zasobów ;-) na uruchomienie i prowadzenie innowacyjnej placówki 3Z. Innowacyjnej pełnym wiatrem, ponieważ jeśli coś w ogóle może być innowacyjne, to nauka NA PEWNO!

To wszystko dzięki Waszemu zainteresowaniu! Dziękujemy!

A w planach? Może wznowienie Kawiarni Naukowej i wieczory dla dorosłych....a może coś większego.....? Kto wie?