W 2015 roku  Polskiego Radio obchodziło 90. rocznicę powstania. Wszystkim miłośnikom radia i elektroniki proponujemy warsztaty składające się z części praktycznej i teoretycznej.

Celem zajęć jest przekazanie w przystępnej formie historii i teorii techniki radiowej oraz szczegółów konstrukcji prostych i rozbudowanych układów elektrotechnicznych i elektronicznych służących do odbioru programów radiowych, nabycie umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami warsztatowymi np. pomiarowymi. Cenna będzie praktyczna wiedza techniczna np. wykrywanie usterek w układach radiotechnicznych i sposoby ich usuwania oraz warsztatowa np. umiejętność lutowania.

Istnieje  możliwość wykorzystania nieczynnych lub uszkodzonych urządzeń, które często znaleźć można jeszcze w wielu gospodarstwach domowych… stare radioodbiorniki, magnetofony, etc. którym warto przywrócić sprawność i dać nowe "życie"

Zapraszamy chętnych w każdym wieku...

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

{galeria}m.w/radioretro{/galeria}